Зарежда Събития

« Всички Събития

  • Това събитие е минало събитие.

Плажове, палми и приключения – 7 месеца из Югоизточна Азия

13 май, 2019 в 19:30 - 21:30

10лв. – 15лв.
19.05.13 - bulgarian couple part 2

Тhe Bulgarian Couple ще ни гостуват в София от 9-ти до 13-ти май и ще имаме възможността да научим повече за тяхното деветмесечно пътешествие в две последователни презентации в Кино Влайкова. В първата презентация ще се фокусираме върху първите два месеца от пътуването с Транссибирската железница, Централна Азия, Тибетското плато и Хималаите. А във втората презентация продължаваме вълнуващия и изпълнен с емоции разказ през Югоизточна Азия. Линк към част 1 от разказа: ТУК

 Към билетите

Повече за Александра и Иван от самите тях:

Привет пътуващи, мечтаещи и усмихнати хора. Ние сме Иван и Александра – запалени приключенци, пътешественици без план, планинари с морски души, влюбени до уши в природата и в света около нас. Пътищата ни се пресякоха преди три години, в момент, когато и двамата търсехме нова посока и смисъл в живота си. „Това, което търсиш, търси теб!“ Още с първата ни среща, стана ясно, че ни тегли на изток и някак на майтап започнахме да флиртуваме с идеята за Азиатско приключение. Впоследствие окачихме на стената карта на света и решихме, че сме почти готови с приготовленията и планирането. Щастливо заблудени направихме първата крачка на 15 септември, първия учебен ден в голямото училище на живота. Девет месеца, десет държави и безброй купи с нудълс по-късно споделяме онлайн всичко интересно, което ни се случва под името Тhe Bulgarian Couple.

Наситени от двумесечни планински приключения и неволи, вместо да поемем обратно към България, решихме да направим Югоизточна Азия свой дом за следващите седем месеца. Всичко това докато умело жонглираме с пътуване, работа и забавление.

Ще разкажем как Виетнам стана наш дом за три месеца и ще споделим трудно ли се празнува Коледа на плажа без свинско с кисело зеле? Своите отговори ще намерят и важни въпроси като:  

  • Как станахме милионери още с пристигането си и защо Ханой се оказа доста готино местенце за двама бледолики?
  • Можеш ли да работиш във Виетнам без да знаеш виетнамски?
  • Горяща печка на дърва монтирана на багажника на движеща се моторетка – какво толкова може да се обърка?
  • Защо бан-ми се оказа вълшебна дума и хапват ли кученца местните?
  • Как празнувахме с  90 милиона Виетнамци финала на Азиатското първенство по футбол?

Набрали солидна инерция следващата спирка беше съседна Камбоджа, където ни предстоеше да научим:  

  • Наистина ли е райско да живееш в бамбуково бунгало на забравен от Бога плаж?
  • Какво е дуриан и защо се заобикаля отдалеч?
  • Кои са кхмерите и може ли да се обиколи за ден най-големият религиозен комплекс в света – Ангкор Ват?

След като преживяхме и оцеляхме в Камбоджа, знаехме че вече спирка няма. Тайланд, дръж се, идваме! И смятаме да останем цели два месеца:

  • Защо лютата храна там е от друго измерение?
  • Как попаднахме в пещера със стотици фалоси и защо едно романтично плаване с каяк прерасна в семеен скандал?   
  • Колко приказно красиви са плажовете в провинция Краби и защо тайландския масаж е животозастрашаващ?
  • Какво е “денга треска” и как да оцелееш, когато я пипнеш на остров в средата на нищото?

Карахме наред без да подбираме и изпълнени с любопитство, дойде ред на Малайзия. За щастие освен няколкото кошмарни вечери в хостел от ада, там разбрахме и:

  • Кой град в Малайзия е включен в списъка на световното културно наследство на  ЮНЕСКО и защо всеки ъгъл и сграда там са покрити с улично изкуство?
  • Достатъчни ли са 6 дни в  Куала Лумпур и защо бихме се върнали отново?
  • Как надвихме гравитацията и държахме в ръцете си истински пришълец от космоса?
  • Защо целувките са престъпление и какво открихме в пещерите Бату?  

Разбира се, че нямаше как Азиатската обиколка да бъде пълна ако бяхме пропуснали Индонезия. Широки и топли усмивки ни посрещаха навсякъде, и неусетно измина цял месец в който:

  • Открихме Бали по свой собствен начин, далеч от тълпите и туристите-курортисти
  • Научихме какво е “галунган” и празнувахме четвъртата си поредна нова година само за 5 месеца
  • Участвахме в шеметно среднощно преследване със скутерче, за да посрещнем изгрева от кратера на вулкан
  • Гледахме “Кечак” и “Легонг” на живо и останахме без думи
  • Празнувахме Рамадан в най-голямата мюсюлманска държава в света

Изпълнени с емоции, приятелства за цял живот и моменти на върховно щастие, черешката на тортата в нашето пътуване беше Сингапур. Град сякаш излязъл от бъдещето, в който отново се докоснахме до познатата ни култура и цивилизация.

Разбира се, освен увлекателните истории допълнени с оригинални фотографии и забавни видеа, ще споделим и ценна информация от първа ръка за всички, които мечтаят да се впуснат в подобно приключение.  

Представят: Иван и Алекс (the Bulgarian Couple)

Детайли

Дата:
13 май, 2019
Час:
19:30 - 21:30
Стойност:
10лв. – 15лв.
Категория за Събитие:

Място

Кино „Влайкова“
ул. Цар Иван Асен II 11
София, 1124 България
Уебсайт:
https://urboapp.com/bg/op/VLAIKOVACinemaTheater?fbclid=IwAR03gciY0gUfmZzPRTsDlbKLPNbv1EfNMgqg3fXnYhAQl85BcJBVyz3Gk1c

Организатор

Клуб на пътешественика
Телефон:
0882292877
Email:
travellersclub.bg@gmail.com
Уебсайт:
http://travellersclub.bg/

Билети

Няма билети за това събитие, защото то е минало. Ако желаете да го гледате на видео запис, потърсете в "Събития" -> "Минали събития" в менюто по-горе.